Hajrá Peti!

Alapítvány a Baleseti Oxigénhiányos Gyerekek Gyógyulásáért

Felajánlom adóm 1%-át Ismerd meg Peti történetét

Adó 1%

Alapítványunkat azért hoztuk létre, hogy a balesetben oxigénhiány miatt agysérült gyermekeket támogassuk gyógykezeléseikben.

Kérjük segíts nekünk! Ezt megteheted az adód 1%-ának felajánlásával vagy közvetlen támogatás útján.

Az alapítvány adószáma: 18996562-1-07
Bankszámlaszám: 11600006-00000000-28527068

Peti története

A történet 2006. december 2-án kezdődött, amikor az akkor másfél éves unokaöcsém egy szőlőszem félrenyelése következtében megfulladt és percekre a klinikai halál állapotába került. Aznap éjjel, amikor édesanyám felhívott és közölte a hírt pontosan éreztem, az életünk végérvényesen megváltozott.

Petit a percek alatt kiérkező mentősök vissza tudták hozni az életbe, de az az idő, amelyet ebben az állapotban töltött komoly agysérülést eredményezett nála, a baleset következtében elveszítette a látását, a hallását és teljesen megbénult.

Az elkövetkező heteket a Heim Pál Kórház intenzív osztályán töltöttük, ahol azzal szembesültünk, hogy bár léteznek hatékony gyógykezelések, ezek költségesek és döntő többségük nem érhető el hazánkban. Hamar nyilvánvalóvá vált, hogy a családnak fel kell kutatnia a lehetséges gyógymódokat, majd utat kell találnia ezek finanszírozására.

Ezekben a napokban fedeztük fel azt is, hogy ez a baleset típus nem csak Petit súlytotta, számos hasonló sorsú családdal ismerkedtünk össze, akik hasonlóan hozzánk magukra vannak utalva. Bennem ebben a kezdeti szakaszban merült fel, hogy létre szeretnék hozni egy olyan szervezetet, amely az unokaöcsémet és sorstársait segíti.

Három hét kórházi kezelés után találtunk rá a Kínában végzett őssejt beültetésre. Hamar nyilvánvalóvá vált, hogy ez lesz az egyik út, amin elindulunk. A kezelés ára 4,5 millió forint volt, azonban ez az összeg nem állt rendelkezésünkre.

Zenész vagyok, ezért barátaimmal összefogva, még alapítványi keretek nélkül segélykoncertet szerveztem. Nagy élmény volt megtapasztalni, hogy egy ilyen volumenű rendezvény kapcsán 100-120 ember dolgozik teljesen önzetlenül, ingyen.

Összesen három koncertet szerveztünk az évek során, a magyar könnyűzenei szféra nagyszerű képviselői adták nevüket ügyünkhöz. Az első koncert szervezése fordulópont volt az én életemben is. Sokat tanultam a szándék hatalmáról, arról, hogy a közösség összefogásában mekkora erő van. Az első koncert sikere győzött meg arról is, hogy hivatalosan szervezett keretek között, alapítványként folytassam a munkát.

Az évek során számos programunk volt, kiadtunk könyvet, szerveztünk jótékonysági főzést a Szimpla Piacon. Amikor elértük a három éves kort – tehát először fogadhattunk 1%-ot – forgattunk egy videó klippet, hogy ilyen módon is népszerűsítsük ügyünket.

Az alapítvány közhasznú, az unokaöcsém gyógyulását támogató összefogás eredményeképpen más családokat is tudunk segíteni, az elmúlt években több, mint húsz gyereket segítettünk közelebb a gyógyuláshoz. A segítség természetesen általában anyagi hozzájárulás, de az alapítvány célja az is, hogy hálóként funkcionálva, információt nyújtson gyógykezelésekről.

Szeretném hozzáfűzni, hogy szervezetünk ténylegesen nonprofit módon működik, ellenszolgáltatás nélkül dolgozunk.

Peti az elmúlt 10 évben folyamatosan dolgozik azon, hogy meggyógyuljon. Nagyon sokat fejlődött, újra lát, hall, több nyelven olvas, aktív részese a családi életünknek. Peti az egész világot bejárta különböző gyógykezeléseken részt véve. Bár nagyon sokat haladt, hosszú út áll még előtte, és a családja előtt.

Nánási Péter - az alapítvány elnöke

Adó 1%